تجهیز ناوگان شرکت ملی نفتکش به تجهیزات ایرانی پردازش آب توازن‌‌

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران از نصب موفق تجهیزات پردازش آب توازن شرکت دانش بنیان ایرانی روی یکی از نفتکش‌های غول پیکر این شرکت خبر داد.

شرکت ملی نفتکش

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفتکش ایران، حسین شیوا، با اعلام این خبر، بیان کرد: همسو با تاکیدات مقام معظم رهبری بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، پس از چندین سال حمایت مدیریت فنی و عملیات ناوگان شرکت ملی نفتکش از این شرکت دانش بنیان داخلی، امروز شاهد به ثمر نشستن این تلاش ها هستیم.

وی با اشاره به اهمیت استراتژیک ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران در تامین منافع ملی و حفظ جریان صادرات نفت و فرآورده های نفتی، بیان کرد: با وجود پیچیدگی‌ها و حساسیت‌های عملیاتی ناوگان، این نفتکش غول پیکر، اولین شناور تحت پرچم ایران است که یک سیستم تصفیه آب توازن ساخت داخل را نصب کرده است.

 

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش بیان کرد: کنوانسیون مدیریت آب توازن کشتی ها به منظورجلوگیری از انتقال گونه های مهاجم آبزی از طریق کشتی ها از تاریخ 8 سپتامبر 2017 لازم الاجرا گردیده است و به سبب عضویت ایران در این کنوانسیون، ناوگان ملکی کشور موظف به نصب سامانه تصفیه آب توازن هستند.

شیوا یادآور شد: شرکت دانش بنیان سازنده این دستگاه با کمک و نظارت مدیریت فنی و عملیات ناوگان شرکت ملی نفتکش، پیش از این موفق به دریافت تاییدیه های  Basic Approval و Final Approval از سازمان بین المللی دریانوردی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست